Wiki zostanie wkrótce wyłączone, zachęcamy do zachowania wartościowych treści.

DS14 Kapitol

Wysoki akademik przy ulicy Budryka. Standard budowy klasyczny, składy 2x2+2x3 z wspólnym prysznicem i wc. Na każdym piętrze znajduje się wspólna kuchnia. Akademik zamieszkany jest niemal w całości przez studentów Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Do dyspozycji jest 14 (2-15) pięter mieszkalnych. Pierwsze piętro zajmuje Przedszkole Samorządowe.

Na parterze znajduje się sklep papierniczy, ksero, [[Pizzeria)

Adres

Ul. Budryka 2 30-072 Kraków

Udogodnienia

W akademiku funkcjonuje rowerownia (oferuje 37 stanowisk na rowery), 6 pralni, 2 suszarnie, sala do bilarda, sala multimedialna, sala rekreacyjna, piłkarzyki oraz lektorium. Do wypożyczenia są również gry planszowe oraz sprzęt sportowy. Powyższe udogodnienia możemy zarezerwować poprzez http://panel.dsnet.agh.edu.pl/. Klucz do lektorium znajduje się na portierni (zostawiamy kartę mieszkańca).

Brać studencka ma również do dyspozycji takie sprzęty jak: blendery, odkurzacze, żelazka, mopy oraz deski do prasowania. Dwa ostatnie znajdziemy na portierni. Chcąc je wypożyczyć zostawiamy kartę mieszkańca u opiekunów danego sprzętu.

Odkurzacze

Znajdują się na większości pięter. Wypożyczamy zostawiając kartę mieszkańca.

Żelazka

Znajdują się na kilku piętrach. Wypożyczamy zostawiając kartę mieszkańca.

Pralnie

Suszarnie

Sala do bilarda

Znajduje się w podziemiach akademika.

Sala multimedialna

Znajdziemy w niej telewizor 50', do którego dołączony jest dekoder telewizji satelitarnej. Znajdują się w niej również stoliki oraz krzesła, dlatego jest to idealne miejsce zarówno do kibicowania podczas wydarzeń sportowych, przeżywania seriali jak i romantycznego oglądania filmów. Dodatkowo, sala jest klimatyzowana, a o dobry dźwięk zadba system audio. Dodatkowo, sala telewizyjna jest wyposażona w stół do ping-ponga oraz komplet rakietek i piłeczek. Sprzęt ten możecie pobrać w momencie pobierania klucza od opiekunów, lub na portierni.

Sala rekreacyjna

Kolejna sala, w której znajdziemy telewizor z systemem nagłośnienia. Jak sama nazwa wskazuje, projektanci sali postawili na rekreację. Znajduje się w niej konsola XBOX ONE wraz z czujnikiem ruchu Kinect, dwoma padami oraz oczywiście grami.

Gdyby ktoś jednak chciał odpocząć od monitora, jest dobra wiadomość! Do dyspozycji mamy również maty do ćwiczeń oraz hantle do fitnessu.

Gry planszowe

Do wypożyczenia na trzech piętrach. Rezerwujemy na panelu. Wypożyczamy zostawiając kartę mieszkańca.

Blendery

Wypożyczamy je bezpośrednio od opiekunów

Sprzęt sportowy

Rowerownia

Rowerownia znajduje się w w piwnicy - tylko i wyłącznie dla mieszkańców DS14. Po modernizacji rowerownia posiada: 37 stanowisk na rowery (haki na ścianach), została odmalowana, a ściany zabezpieczone przed brudzeniem. Każdy użytkownik chcący korzystać z pomieszczenia musi jednorazowo zarejestrować swój rower na portierni (czarna teczka). Ilość rowerów w rowerowni = ilość rejestrów. Korzystanie z rowerowni odbywa się wg dotychczasowych zasad tzn. pobieranie/zwrot klucza jest zapisywane w zeszycie "Rowerownia".

Informacja

Wszystkie z wymienionych obiektów są przeznaczone tylko do użytku mieszkańców DS14 Kapitol.

Rada mieszkańców

Mając pytania, wątpliwości lub propozycje co do usprawnienia życia akademickiego możemy kontaktować się z radą mieszkańców.

Telefony

Na koniec mała wskazówka do tego, co nas zawsze interesuje, ale nie wiemy do końca jak się za to zabrać, czyli telefony.

Wzór na połączenia

  • Portiernia: 1000
  • Administracja: 1001
  • Pani kierownik: 1002
  • Trójki - piętra 1-9: 1 + numer pokoju - np. 500 lub 711 wykręcamy odpowiednio 1500 lub 1711
  • Dwójki - piętra 1-9: 2 + numer pokoju - np. 500A lub 711A wykręcamy odpowiednio 2500 lub 2711
  • Trójki - piętra 10-15: 3 + numer pokoju - np. 1000 lub 1311 wykręcamy odpowiednio 3000 lub 3311
  • Dwójki - piętra 10-15: 4 + numer pokoju - np. 1000A lub 1311A wykręcamy odpowiednio 4000 lub 4311

8-37 + numer DS - Połączenie z wybranym akademikiem

Galeria - widoki z okna

We wszystkich budynkach AGH obowiązuje całkowity zakaz palenia. !!!Prosimy zamykać drzwi na balkony!!!
Zalogowany jako: 34.226.234.102 (34.226.234.102)
akademiki/ds14.txt · ostatnio zmienione: 2021/04/06 18:21 przez 149.156.124.20
CC0 1.0 Universal
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0