Wiki zostanie wkrótce wyłączone, zachęcamy do zachowania wartościowych treści.

Informacje ogólne o pokojach

FIXME troche nieaktualne, pojawiło się DS5 Strumyk, DS 1 Olimp, DS 2 Babilon, dobrze byłoby opisać pokoje o wyższym standardzie

Plan składu

Poglądowy plan składu w akademikach o standardzie podstawowym ze składami 2x2+2x3, z przykładowym umieszczeniem wyposażenia i przybliżonymi rozmiarami. Wymiary pokoi w niskich akademikach (tzw. jamnikach) są nieco mniejsze.

Plan składu

Pozostałe zdjęcia

Zdjęcia konkretnych akademików należy szukać na ich stronach.

Dodatkowa galeria zdjęć znajduje się pod adresem:

Opisy pokoi

Przykładowy opis trójki w akademiku: 2 łóżka (jedno z nich jest piętrowe*), trzy stoliki, lodówka, trzy szafy, 6 półek, 4 szafki, szuflady pod łóżkami, półki nad stolikami, 3 gniazdka internetowe, 7 kontaktów i oczywiście centrum kuchenno - rozrywkowe czyli parapet!

Zwykle w pokoju są 2-3 łóżka, taka sama ilość biurek, krzeseł i szaf . Do tego każdy nad biurkiem ma swoją półkę. W każdym pokoju jest po 1 niewielkiej lodówce. W akademikach o standardzie komfort jedna większa na skład 4-osobowy. Wieszaki do wysokich szaf należy zorganizować we własnym zakresie. Przy kwaterowaniu otrzymuje się poduszkę, kołdrę, koc i odpowiedni zestaw pościeli - jednak z tego wyposażenia w niektórych akademikach można zrezygnować.

Co do łazienki to znów zależy od akademika - w "najgorszym" przypadku jest jedna łazienka (wc, prysznic i dwie umywalki) na skład - czyli dwa pokoje 2 i dwa pokoje 3-osobowe. W niektórych akademikach są pokoje z łazienkami. Kuchnia jest wspólna dla całego piętra lub dla jednego składu (w lepszych akademikach).

W pokojach jest już poduszka, kołdra i koc dla każdego - gdyby czegoś brakowało, należy to natychmiast zgłosić na portiernię. Przy kwaterowaniu dostaje się czyste poszewki, które wymienia się raz na dwa lub trzy tygodnie w wyznaczone dni i godziny.

* W DS3 Akropol w każdym pokoju znajdują się łóżka pojedyncze. Brak piętrówek.

Informacje zostaną uzupełnione w najbliższym czasie o więcej szczegółów z podziałem na standard danego DS.
Zalogowany jako: 3.210.184.142 (3.210.184.142)
akademiki/pokoje.txt · ostatnio zmienione: 2015/11/08 00:55 przez 192.168.55.95
CC0 1.0 Universal
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0