Wiki zostanie wkrótce wyłączone, zachęcamy do zachowania wartościowych treści.

Kwaterowanie

Cena (cennik) akademików znajduje się zawsze pod adresem: https://www.miasteczko.agh.edu.pl/strefa-mieszkanca/cennik.html

Zasady przydziału miejsc

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do administracji Miasteczka Studenckiego AGH dot. zasad przyznawania miejsc w domach studenckich uprzejmie informujemy:

 • UWAGA: Podania o akademik studentów AGH na rok 2013/2014 są składane innym trybem niż na poprzednie lata Ujednolicone zostały zasady przydzielania akademików na wszystkich wydziałach, jest jeden termin oraz jedna lista punktowa niezależnie od wydziału. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie https://akademik.agh.edu.pl/
 • studenci innych Uczelni (UEk, UJ, UP, UR, AM) chcący ubiegać się o miejsce w domu studenckim MS AGH winni kontaktować się z właściwą jednostką swojej Uczelni zajmującą się sprawami studenckimi.

Październik

Przebieg kwaterowania, podczas rozpoczęcia roku akademickiego. Co ze sobą przywieźć, kiedy przyjechać, jakie dokumenty.

Gdy kwaterujemy się na miasteczku po raz pierwszy, należy dokonać obowiązku meldunkowego. Zasady kwaterowania dostępne są na stronie https://www.miasteczko.agh.edu.pl/strefa-mieszkanca/dokumenty-do-pobrania.html

Największe kolejki do zakwaterowania są w pierwszy dzień kwaterowania, bywa nawet kilkadziesiąt osób oczekujących w każdym akademiku. Jeśli to tylko możliwe, sugerujemy przyjazd później, aby nie stać niepotrzebnie ze wszystkimi bagażami.

Regulaminowe wymagania przy kwaterowaniu:

4. Student zgłaszający się do zakwaterowania jest zobowiązany przedłożyć wymagane dokumenty: 
a) dowód osobisty, 
b) książeczkę wojskową ( mężczyźni i kobiety objęci ewidencją wojskową), 
c) zdjęcie, 

Zdjęcie powinno być formatu legitymacyjnego, raczej eleganckie.

Przebieg kwaterowania

Pracownicy recepcji wszystkim studentom będą wydawać karty, które po dokładnym wypełnieniu należy podczas kwaterowania oddać w administracji ds.

Przy zakwaterowaniu otrzymuje się kartę mieszkańca oraz kartę wyposażenia (tzw. rewers) na indywidualne wyposażenie, które stanowią: poduszka, koc, kołdra, komplet pościeli (pościel otrzymuje się w administracji). Na życzenie można otrzymać do telewizji kablowej i komputera (dotyczy co najmniej DS4). Każdy pokój wyposażony jest standardowo; dodatkiem jest telefon, kosz PCV oraz plastikowy komplet (zmiotka + śmietniczka). Rewers należy zachować do dnia wykwaterowania z ds.

Po zakwaterowaniu należy zgłosić w panelu użytkownika ewentualne usterki w pokojach bądź sanitariatach (lepiej podejść do tego poważnie, w innym wypadku, przy wykwaterowaniu może się okazać, że zapłacisz za cudze zniszczenia).

Bezwzględnie nie wolno naklejać na meblach luster, wieszaków plastikowych i innych, podobnych ozdób; naklejanie z pomocą super klejów niszczy fakturę szaf, łóżek i regalików, co w następstwie nakłada na Państwa obowiązek ponoszenia kosztów usuwania tych zniszczeń.

Indywidualne numery kont do przelewów dostępne są w panelu użytkownika.

Proszę o zapoznanie się z treścią regulaminów obowiązujących w MS.

Co jest, a co należy ze sobą przywieźć

W akademiku na wyposażeniu pokoju jest: Pościel, poszwa, koc, krzesło, stolik, wiadro na śmieci, zmiotka, lodówka. W akademiku jest kuchnia i są palniki, zwykle elektryczne, nie ma jednak garnczków - przywieźć więc należy podstawowe garnczki, talerze, sztućce. Nie ma mydeł, płynów do naczyń, ręczników, papieru toaletowego. W każdym akademiku jest pralnia. Na portierni można dowiedzieć się czy i gdzie dostępne są mopy, odkurzacze, żelazka, deski do prasowania, miotły.

Wolna sprzedaż miejsc

Gdy zakończy się kwaterowanie według przydziałów uczelnianych i wydziałowych a zostaną wolne miejsca w akademikach, rozpoczyna się wolna sprzedaż miejsc. Wnioski o przydział miejsca w ramach wolnej sprzedaży należy składać końcem września na stronie https://akademik.agh.edu.pl/

Semestr

W czasie semestru również trwa kwaterowanie, jednak na luźniejszych zasadach. Miejsca przyznawane są za kolejnością zgłoszeń w ramach wolnej sprzedaży.

Zmiana akademika

W trakcie semestru można przenieść się do innego akademika. Warunkiem koniecznym są wolne miejsca w docelowym, lub zamiana z kimś. Do obsługi zmian akademika służy Giełda Zamian na stronie https://akademik.agh.edu.pl/swap/list

Kwaterowanie sesyjne we wrześniu

Jeżeli pierwszy dzień sesji poprawkowej jest poniedziałkiem to od niedzieli zaczyna się kwaterowanie. Dokładne terminy podawane są na stronie miasteczka na kilka/naście dni wcześniej.

Rezerwacje miejsc

Końcem czerwca w akademikach odbywa się rezerwacja pokoi na przyszły rok akademicki. Realizowana jest przez Radę Mieszkańców, w ustalony przez nich sposób. Zwykle wygląda to tak, że w ciągu 3 dni, wieczorami, rezerwacji dokonywać mogą:

 • osoby które zostają w swoich pokojach (rezerwacje drogą elektroniczną w panelu)
 • w pierwszy dzień osoby które zasłużyły się dla akademika otrzymując pierwszeństwo rezerwacji
 • w drugi dzień osoby z obecnego 3 i 4 roku
 • w trzeci dzień studenci obecnego 1 i 2 roku

Zgodnie z ustalonymi zasadami, studenci 1 i 2 roku nie mają prawa rezerwować miejsc w dwójkach, jeśli w akademiku dostępne są pokoje trzyosobowe.

F.A.Q.

 • Czy można mieszkać w akademiku, będąc parą? Zgody na wspólne zamieszkanie wydawane są w przypadku ślubu. W innych przypadkach sprawy rozpatrywane są indywidualnie po złożeniu wniosku z uzasadnieniem do sekretariatu.
 • chce być w jednym pokoju z kumplem czy załatwiam to dopiero przy zakwaterowaniu? Wybór pokoi dla osób, które nie dokonały ważnych rezerwacji dokonywany jest przy zakwaterowaniu. Jeżeli macie skierowanie do tego samego akademika to jeżeli przyjedziesz w odwiedziny do akademika we wrześniu możesz porozmawiać z kierownictwem i spróbować zarezerwować Wam miejsca w jednym pokoju. Jeżeli tego nie zrobisz może się okazać przy kwaterowaniu, że zostały już tylko pojedyncze miejsca i nie traficie do jednego pokoju (mało prawdopodobna sytuacja).
 • To jest tak, że przyjeżdżam, załatwiam formalności i mogę się ładować do pokoju, będąc jego szczęśliwym mieszkańcem? Tak.
 • Czy w szafach w akademikach są na wyposażeniu wieszaki ? Nie.
 • Jakie warunki należy spełnić aby dostać pokój w akademiku ? Krótko: duża odległość.
 • (1 rok) Mogę się tylko zakwaterować w ds (np. jeszcze we wrześniu) żeby zarezerwować miejsce i wrócić do domu? Muszę płacić za te kilka dni skoro i tak tam nie będę siedział(a) Można tak zrobić, natomiast trzeba zapłacić za wszystkie dni od dnia zakwaterowania - bez względu czy fizycznie jesteś w pokoju.
 • Czy dorabianie klucza do pokoju jest legalne/możliwe? Nie jest legalne. Klucze są systemowe, każdy dostaje swój. Zgubienie jest jednak bardzo kosztowne, trzeba wymieniać wszystkie klucze mieszkańców składu i kilka zamków.
 • Zamiana pokoju na inny. Jest możliwa jeśli w akademiku są wolne miejsca lub znaleźliśmy osobę, z którą chcemy zamienić się na miejsca. W takim wypadku udajemy się z kartami mieszkańca do kierownika akademika, grzecznie przedstawiamy sprawę i liczymy na jego dobrą wolę. Jest to możliwe dopiero po zakończeniu akcji kwaterowania
 • Zwierzaki w akademiku. Oficjalnie nie można. Kot albo pies na pewno nie przejdzie, ale rybki, chomik itp. da się przemycić. Przede wszystkim zastanów się czy nie będziesz w ten sposób szkodzić współlokatorom i samemu zwierzakowi.
 • Jak woda w kranie? Można pic śmiało? Większość pije. Trochę osób kupuje wodę źródlaną w 5L butelkach, ja polecam zainwestować w filtry Brita, woda w Krakowie jest nie najlepsza, a po takim filtrze nie ma nawet osadu po herbacie na białych kubkach. http://www.mpwik.krakow.pl/440/DOBRA-WODA-prosto-z-kranu
 • Dużo jest kontaktów w pokojach 3-osobowych? Trzeba brać przedłużacz? Przy dzisiejszej liczbie laptopów/komórek/ładowarek tak. Jeden na pokój jednak powinien wystarczyć.
 • Czy można zmienić rezerwację pokoju? Tak, podczas rezerwacji prowadzonych przez RM. Po ich zakończeniu już nie.
Zalogowany jako: 3.236.228.250 (3.236.228.250)
miasteczko/kwaterowanie.txt · ostatnio zmienione: 2017/10/08 16:12 przez 192.168.98.33
CC0 1.0 Universal
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0