Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
miasteczko:kwaterowanie [2013/07/11 22:24]
gcth [Wolna sprzedaż miejsc]
miasteczko:kwaterowanie [2017/10/08 16:12] (aktualna)
192.168.98.33 [F.A.Q.]
Linia 1: Linia 1:
 ====== Kwaterowanie ====== ====== Kwaterowanie ======
  
-**Cena** (cennik) akademików znajduje się zawsze pod adresem: http://www.ms.agh.edu.pl/index.php?menu=cennik1 +**Cena** (cennik) akademików znajduje się zawsze pod adresem: https://www.miasteczko.agh.edu.pl/strefa-mieszkanca/cennik.html
 ===== Zasady przydziału miejsc ===== ===== Zasady przydziału miejsc =====
  
Linia 13: Linia 12:
 Przebieg kwaterowania, podczas rozpoczęcia roku akademickiego. Co ze sobą przywieźć, kiedy przyjechać, jakie dokumenty. Przebieg kwaterowania, podczas rozpoczęcia roku akademickiego. Co ze sobą przywieźć, kiedy przyjechać, jakie dokumenty.
  
-Gdy kwaterujemy się na miasteczku po raz pierwszy, należy dokonać obowiązku meldunkowego. W ciągu pierwszych dni października urzędnicy dostępni są w akademikach. Rozpiska na 2010 roku: http://www.ms.agh.edu.pl/dokumenty/biuro_meldunkowe_2010.pdf+Gdy kwaterujemy się na miasteczku po raz pierwszy, należy dokonać obowiązku meldunkowego. **Zasady kwaterowania** dostępne są na stronie https://www.miasteczko.agh.edu.pl/strefa-mieszkanca/dokumenty-do-pobrania.html
  
 Największe kolejki do zakwaterowania są w pierwszy dzień kwaterowania, bywa nawet kilkadziesiąt osób oczekujących w każdym akademiku. Jeśli to tylko możliwe, sugerujemy przyjazd później, aby nie stać niepotrzebnie ze wszystkimi bagażami. Największe kolejki do zakwaterowania są w pierwszy dzień kwaterowania, bywa nawet kilkadziesiąt osób oczekujących w każdym akademiku. Jeśli to tylko możliwe, sugerujemy przyjazd później, aby nie stać niepotrzebnie ze wszystkimi bagażami.
Linia 23: Linia 22:
   b) książeczkę wojskową ( mężczyźni i kobiety objęci ewidencją wojskową),    b) książeczkę wojskową ( mężczyźni i kobiety objęci ewidencją wojskową), 
   c) zdjęcie,    c) zdjęcie, 
-  d) wymeldowanie z ostatniego miejsca pobytu czasowego oraz pisemnie potwierdzić, 
-     że zapoznał się z Regulaminem Mieszkańców Miasteczka Studenckiego AGH.  
  
-Dokumentu z punktu d) nigdy na oczy nie widziałem, nie słyszałem też aby był faktycznie niezbędny. **Zdjęcie** powinno być formatu legitymacyjnego, raczej eleganckie.+**Zdjęcie** powinno być formatu legitymacyjnego, raczej eleganckie.
      
 **Przebieg kwaterowania** **Przebieg kwaterowania**
Linia 36: Linia 33:
 Każdy pokój wyposażony jest standardowo; dodatkiem jest telefon, kosz PCV oraz plastikowy komplet (zmiotka + śmietniczka). Rewers należy zachować do dnia wykwaterowania z ds. Każdy pokój wyposażony jest standardowo; dodatkiem jest telefon, kosz PCV oraz plastikowy komplet (zmiotka + śmietniczka). Rewers należy zachować do dnia wykwaterowania z ds.
  
-Po zakwaterowaniu należy zgłosić w formie pisemnej w administracji ds. ewentualne usterki w pokojach bądź sanitariatach (lepiej podejść do tego poważnie, w innym wypadku, przy wykwaterowaniu może się okazać, że zapłacisz za cudze zniszczenia).+Po zakwaterowaniu należy zgłosić w panelu użytkownika ewentualne usterki w pokojach bądź sanitariatach (lepiej podejść do tego poważnie, w innym wypadku, przy wykwaterowaniu może się okazać, że zapłacisz za cudze zniszczenia).
  
 Bezwzględnie nie wolno naklejać na meblach luster, wieszaków plastikowych i innych, podobnych ozdób; naklejanie z pomocą super klejów niszczy fakturę szaf, łóżek i regalików, co w następstwie nakłada na Państwa obowiązek ponoszenia kosztów usuwania tych zniszczeń. Bezwzględnie nie wolno naklejać na meblach luster, wieszaków plastikowych i innych, podobnych ozdób; naklejanie z pomocą super klejów niszczy fakturę szaf, łóżek i regalików, co w następstwie nakłada na Państwa obowiązek ponoszenia kosztów usuwania tych zniszczeń.
  
-Po zakończeniu akcji kwaterowania wydawane będą numery kont bankowych na które każdego miesiąca należy wnosić opłaty za dsUwaga! Numery kont z roku akademickiego 2011/2012 i wcześniejszych są nieważne!!+Indywidualne numery kont do przelewów dostępne są w panelu użytkownika.
  
-Proszę o zapoznanie się z treścią [[http://home.agh.edu.pl/~amst/index.php?menu=dokumenty|regulaminów obowiązujących w MS]].+Proszę o zapoznanie się z treścią [[https://www.miasteczko.agh.edu.pl/strefa-mieszkanca/dokumenty-do-pobrania.html|regulaminów obowiązujących w MS]].
  
 **Co jest, a co należy ze sobą przywieźć** **Co jest, a co należy ze sobą przywieźć**
Linia 48: Linia 45:
 W akademiku na wyposażeniu pokoju jest: Pościel, poszwa, koc, krzesło, stolik, wiadro na śmieci, zmiotka, lodówka. W akademiku jest kuchnia i są palniki, zwykle elektryczne, nie ma jednak garnczków - przywieźć więc należy podstawowe garnczki, talerze, sztućce. Nie ma mydeł, płynów do naczyń, ręczników, papieru toaletowego. W każdym akademiku jest pralnia. W akademiku na wyposażeniu pokoju jest: Pościel, poszwa, koc, krzesło, stolik, wiadro na śmieci, zmiotka, lodówka. W akademiku jest kuchnia i są palniki, zwykle elektryczne, nie ma jednak garnczków - przywieźć więc należy podstawowe garnczki, talerze, sztućce. Nie ma mydeł, płynów do naczyń, ręczników, papieru toaletowego. W każdym akademiku jest pralnia.
 Na portierni można dowiedzieć się czy i gdzie dostępne są mopy, odkurzacze, żelazka, deski do prasowania, miotły. Na portierni można dowiedzieć się czy i gdzie dostępne są mopy, odkurzacze, żelazka, deski do prasowania, miotły.
-   
-===== Legalny walet ===== 
- 
-Miasteczko przewiduje możliwość zakwaterowania dodatkowej osoby w pokoju, ponad jego naturalną pojemność (czyli czwarta osoba w trójce). Taka osoba nazywa sie legalnym waletem, aby tego dokonać wymagana jest zgoda istniejących mieszkańców. Legalny walet nie otrzymuje pełnego wyposażenia, w szczególności nie ma normalnego łóżka. Opłata za legalnego waleta jest jednak sporo niższa niż za normalne miejsce. 
  
 ===== Wolna sprzedaż miejsc ===== ===== Wolna sprzedaż miejsc =====
  
-Gdy zakończy się kwaterowanie według przydziałów uczelnianych i wydziałowych, przekwaterowane zostaną osoby z miejsc zagęszczonych, i wyczerpane listy rezerwowe, a zostaną wolne miejsca w akademikach, rozpoczyna się wolna sprzedaż miejsc, na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy"Jest to zwykle 2-5 dni po rozpoczęciu semestru. Początkiem października trudno jest dostać miejsce z wolnej sprzedaży, ale już na przełomie listopada i grudnia pojawiają się takie miejsca - należy pytać w [[miasteczko:sekretariat|sekretariacie miasteczka]].+Gdy zakończy się kwaterowanie według przydziałów uczelnianych i wydziałowych a zostaną wolne miejsca w akademikach, rozpoczyna się wolna sprzedaż miejsc. Wnioski o przydział miejsca w ramach wolnej sprzedaży należy składać końcem września na stronie https://akademik.agh.edu.pl/
  
 ===== Semestr ===== ===== Semestr =====
  
-W czasie semestru również trwa kwaterowanie, jednak na luźniejszych zasadach+W czasie semestru również trwa kwaterowanie, jednak na luźniejszych zasadach. Miejsca przyznawane są za kolejnością zgłoszeń w ramach wolnej sprzedaży.
  
 ===== Zmiana akademika ===== ===== Zmiana akademika =====
  
-W trakcie semestru można przenieść się do innego akademika. Warunkiem koniecznym są wolne miejsca w docelowym, lub zamiana z kimś. Należy najpierw uzyskać zgodę kierownika/kierowniczki nowego akademika, rozliczyć się ze starym akademikiem, następnie udać się do [[sekretariat|sekretariatu MS]] w celu dopełnienia formalności (?) +W trakcie semestru można przenieść się do innego akademika. Warunkiem koniecznym są wolne miejsca w docelowym, lub zamiana z kimś. Do obsługi zmian akademika służy Giełda Zamian na stronie https://akademik.agh.edu.pl/swap/list
- +
 ===== Kwaterowanie sesyjne we wrześniu ===== ===== Kwaterowanie sesyjne we wrześniu =====
  
-jeżeli pierwszy dzień sesji poprawkowej jest poniedziałkiem to od niedzieli zaczyna sie kwaterowanie+Jeżeli pierwszy dzień sesji poprawkowej jest poniedziałkiem to od niedzieli zaczyna się kwaterowanie. Dokładne terminy podawane są na stronie miasteczka na kilka/naście dni wcześniej.
  
 ===== Rezerwacje miejsc ===== ===== Rezerwacje miejsc =====
  
 Końcem czerwca w akademikach odbywa się rezerwacja pokoi na przyszły rok akademicki. Realizowana jest przez Radę Mieszkańców, w ustalony przez nich sposób. Zwykle wygląda to tak, że w ciągu 3 dni, wieczorami, rezerwacji dokonywać mogą: Końcem czerwca w akademikach odbywa się rezerwacja pokoi na przyszły rok akademicki. Realizowana jest przez Radę Mieszkańców, w ustalony przez nich sposób. Zwykle wygląda to tak, że w ciągu 3 dni, wieczorami, rezerwacji dokonywać mogą:
-  * w pierwszy dzień osoby które zostają w swoich pokojach, i osoby które zasłużyły się dla akademika otrzymując pierwszeństwo rezerwacji+  * osoby które zostają w swoich pokojach (rezerwacje drogą elektroniczną w panelu) 
 +  * w pierwszy dzień osoby które zasłużyły się dla akademika otrzymując pierwszeństwo rezerwacji
   * w drugi dzień osoby z obecnego 3 i 4 roku   * w drugi dzień osoby z obecnego 3 i 4 roku
   * w trzeci dzień studenci obecnego 1 i 2 roku   * w trzeci dzień studenci obecnego 1 i 2 roku
  
-Zgodnie z ustalonymi zasadami, studenci 1 i 2 roku nie mają prawa rezerwować miejsc w dwójkach, jeśli w akademiku dostępne są pokoje trzyosobowe. Rezerwować mogą **wyłącznie** osoby już mieszkające w danym akademiku. +Zgodnie z ustalonymi zasadami, studenci 1 i 2 roku nie mają prawa rezerwować miejsc w dwójkach, jeśli w akademiku dostępne są pokoje trzyosobowe.
- +
 ===== F.A.Q. ===== ===== F.A.Q. =====
-  * **Czy można mieszkać w akademiku, będąc parą?** Zgody na wspólne mieszkanie wydawane są tylko w przypadku ślubu. Można to próbować obejść poprzez przedstawienie zaświadczenia o zamierzeniu zawarcia małżeństwa w niedalekiej przyszłości. Ryzyko- za rok ciężko robić to samo no i w ciągu roku ktoś może sobie przypomnieć i sprawdzić . Można też spróbować znaleźć parę na wymianę, ale to wychodzi w przypadku pokojów "dwójek"+  * **Czy można mieszkać w akademiku, będąc parą?** Zgody na wspólne zamieszkanie wydawane są w przypadku ślubu. W innych przypadkach sprawy rozpatrywane są indywidualnie po złożeniu wniosku z uzasadnieniem do sekretariatu
  
-  * **chce byc w jednym pokoju z kumplem czy załatwiam to dopiero przy zakwaterowaniu?** Jeżeli macie skierowanie do tego samego akademika to jeżeli przyjedziesz w odwiedziny do akademika we wrześniu możesz porozmawiać z kierownictwem i spróbować zarezerwować Wam miejsca w jednym pokoju. Jeżeli tego nie zrobisz może się okazać przy kwaterowaniu, że zostały już tylko pojedyncze miejsca i nie traficie do jednego pokoju (mało prawdopodobna sytuacja). +  * **chce być w jednym pokoju z kumplem czy załatwiam to dopiero przy zakwaterowaniu?** Wybór pokoi dla osób, które nie dokonały ważnych rezerwacji dokonywany jest przy zakwaterowaniu. Jeżeli macie skierowanie do tego samego akademika to jeżeli przyjedziesz w odwiedziny do akademika we wrześniu możesz porozmawiać z kierownictwem i spróbować zarezerwować Wam miejsca w jednym pokoju. Jeżeli tego nie zrobisz może się okazać przy kwaterowaniu, że zostały już tylko pojedyncze miejsca i nie traficie do jednego pokoju (mało prawdopodobna sytuacja). 
  
   * **To jest tak, że przyjeżdżam, załatwiam formalności i mogę się ładować do pokoju, będąc jego szczęśliwym mieszkańcem?** Tak.   * **To jest tak, że przyjeżdżam, załatwiam formalności i mogę się ładować do pokoju, będąc jego szczęśliwym mieszkańcem?** Tak.
 +
   * **Czy w szafach w akademikach są na wyposażeniu wieszaki ?** Nie.   * **Czy w szafach w akademikach są na wyposażeniu wieszaki ?** Nie.
-  * **Jakie warunki należy spełnić aby dostać pokój w akademiku ?** Krótko: duża odległość i niski dochód. W znacznie większym stopniu dochód.+ 
 +  * **Jakie warunki należy spełnić aby dostać pokój w akademiku ?** Krótko: duża odległość. 
   * **(1 rok) Mogę się tylko zakwaterować w ds (np. jeszcze we wrześniu) żeby zarezerwować miejsce i wrócić do domu? Muszę płacić za te kilka dni skoro i tak tam nie będę siedział(a)** Można tak zrobić, natomiast trzeba zapłacić za wszystkie dni od dnia zakwaterowania - bez względu czy fizycznie jesteś w pokoju.   * **(1 rok) Mogę się tylko zakwaterować w ds (np. jeszcze we wrześniu) żeby zarezerwować miejsce i wrócić do domu? Muszę płacić za te kilka dni skoro i tak tam nie będę siedział(a)** Można tak zrobić, natomiast trzeba zapłacić za wszystkie dni od dnia zakwaterowania - bez względu czy fizycznie jesteś w pokoju.
-  * **Czy dorabianie klucza do pokoju jest legalne/możliwe?** Nie jest legalne. Poza tymdorobienie takiego klucza jest dość drogie (ok. 100 zł za sztukę - tzw. klucze patentowe) biorąc pod uwagę portiernie gdzie klucz zawsze można zostawić nie jest to konieczne.  + 
-  * **Dostałem miejsce zagęszczone. Co to znaczy?** Będziesz mieszkać jako 4 osoba w 3-osobowym pokoju. To sytuacja tymczasowa i po blokadzie kwaterowania (około 4 października) dostaniesz przydział na wolne miejsce. Masz pierwszeństwo nad tymi, którzy akademika w ogóle nie dostali.  +  * **Czy dorabianie klucza do pokoju jest legalne/możliwe?** Nie jest legalne. Klucze są systemowekażdy dostaje swój. Zgubienie jest jednak bardzo kosztowne, trzeba wymieniać wszystkie klucze mieszkańców składu kilka zamków
-  * **Zamiana pokoju na inny.** Jest możliwa jeśli w akademiku są wolne miejsca lub znaleźliśmy osobę, z którą chcemy zamienić się na miejsca. W takim wypadku udajemy się z kartami mieszkańca do kierownika akademika, grzecznie przedstawiamy sprawę i liczymy na jego dobrą wolę.+ 
 +  * **Zamiana pokoju na inny.** Jest możliwa jeśli w akademiku są wolne miejsca lub znaleźliśmy osobę, z którą chcemy zamienić się na miejsca. W takim wypadku udajemy się z kartami mieszkańca do kierownika akademika, grzecznie przedstawiamy sprawę i liczymy na jego dobrą wolę. Jest to możliwe dopiero po zakończeniu akcji kwaterowania 
   * **Zwierzaki w akademiku.** Oficjalnie nie można. Kot albo pies na pewno nie przejdzie, ale rybki, chomik itp. da się przemycić. Przede wszystkim zastanów się czy nie będziesz w ten sposób szkodzić współlokatorom i samemu zwierzakowi.   * **Zwierzaki w akademiku.** Oficjalnie nie można. Kot albo pies na pewno nie przejdzie, ale rybki, chomik itp. da się przemycić. Przede wszystkim zastanów się czy nie będziesz w ten sposób szkodzić współlokatorom i samemu zwierzakowi.
 +
   * **Jak woda w kranie? Można pic śmiało?** Większość pije. Trochę osób kupuje wodę źródlaną w 5L butelkach, ja polecam zainwestować w filtry Brita, woda w Krakowie jest nie najlepsza, a po takim filtrze nie ma nawet osadu po herbacie na białych kubkach. http://www.mpwik.krakow.pl/440/DOBRA-WODA-prosto-z-kranu   * **Jak woda w kranie? Można pic śmiało?** Większość pije. Trochę osób kupuje wodę źródlaną w 5L butelkach, ja polecam zainwestować w filtry Brita, woda w Krakowie jest nie najlepsza, a po takim filtrze nie ma nawet osadu po herbacie na białych kubkach. http://www.mpwik.krakow.pl/440/DOBRA-WODA-prosto-z-kranu
 +
   * **Dużo jest kontaktów w pokojach 3-osobowych? Trzeba brać przedłużacz?** Przy dzisiejszej liczbie laptopów/komórek/ładowarek tak. Jeden na pokój jednak powinien wystarczyć.   * **Dużo jest kontaktów w pokojach 3-osobowych? Trzeba brać przedłużacz?** Przy dzisiejszej liczbie laptopów/komórek/ładowarek tak. Jeden na pokój jednak powinien wystarczyć.
 +
 +  * **Czy można zmienić rezerwację pokoju?** Tak, podczas rezerwacji prowadzonych przez RM. Po ich zakończeniu już nie.
Zalogowany jako: 18.207.106.142 (18.207.106.142)
miasteczko/kwaterowanie.1373574240.txt.gz · ostatnio zmienione: 2013/07/11 22:24 przez gcth
CC0 1.0 Universal
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0