To jest stara wersja strony!


Kwaterowanie

Cena (cennik) akademików znajduje się zawsze pod adresem: http://www.ms.agh.edu.pl/index.php?menu=cennik1

Zasady przydziału miejsc

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do administracji Miasteczka Studenckiego AGH dot. zasad przyznawania miejsc w domach studenckich uprzejmie informujemy:

 • UWAGA: Podania o akademik studentów AGH na rok 2013/2014 są składane innym trybem niż na poprzednie lata Ujednolicone zostały zasady przydzielania akademików na wszystkich wydziałach, jest jeden termin oraz jedna lista punktowa niezależnie od wydziału. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie https://akademik.agh.edu.pl/
 • studenci innych Uczelni (UEk, UJ, UP, UR, AM) chcący ubiegać się o miejsce w domu studenckim MS AGH winni kontaktować się z właściwą jednostką swojej Uczelni zajmującą się sprawami studenckimi.

Październik

Przebieg kwaterowania, podczas rozpoczęcia roku akademickiego. Co ze sobą przywieźć, kiedy przyjechać, jakie dokumenty.

Gdy kwaterujemy się na miasteczku po raz pierwszy, należy dokonać obowiązku meldunkowego. W ciągu pierwszych dni października urzędnicy dostępni są w akademikach. Rozpiska na 2010 roku: http://www.ms.agh.edu.pl/dokumenty/biuro_meldunkowe_2010.pdf

Największe kolejki do zakwaterowania są w pierwszy dzień kwaterowania, bywa nawet kilkadziesiąt osób oczekujących w każdym akademiku. Jeśli to tylko możliwe, sugerujemy przyjazd później, aby nie stać niepotrzebnie ze wszystkimi bagażami.

Regulaminowe wymagania przy kwaterowaniu:

4. Student zgłaszający się do zakwaterowania jest zobowiązany przedłożyć wymagane dokumenty: 
a) dowód osobisty, 
b) książeczkę wojskową ( mężczyźni i kobiety objęci ewidencją wojskową), 
c) zdjęcie, 
d) wymeldowanie z ostatniego miejsca pobytu czasowego oraz pisemnie potwierdzić,
  że zapoznał się z Regulaminem Mieszkańców Miasteczka Studenckiego AGH. 

Dokumentu z punktu d) nigdy na oczy nie widziałem, nie słyszałem też aby był faktycznie niezbędny. Zdjęcie powinno być formatu legitymacyjnego, raczej eleganckie.

Przebieg kwaterowania

Pracownicy recepcji wszystkim studentom będą wydawać karty, które po dokładnym wypełnieniu należy podczas kwaterowania oddać w administracji ds.

Przy zakwaterowaniu otrzymuje się kartę mieszkańca oraz kartę wyposażenia (tzw. rewers) na indywidualne wyposażenie, które stanowią: poduszka, koc, kołdra, komplet pościeli (pościel otrzymuje się w administracji). Na życzenie można otrzymać do telewizji kablowej i komputera (dotyczy co najmniej DS4). Każdy pokój wyposażony jest standardowo; dodatkiem jest telefon, kosz PCV oraz plastikowy komplet (zmiotka + śmietniczka). Rewers należy zachować do dnia wykwaterowania z ds.

Po zakwaterowaniu należy zgłosić w formie pisemnej w administracji ds. ewentualne usterki w pokojach bądź sanitariatach (lepiej podejść do tego poważnie, w innym wypadku, przy wykwaterowaniu może się okazać, że zapłacisz za cudze zniszczenia).

Bezwzględnie nie wolno naklejać na meblach luster, wieszaków plastikowych i innych, podobnych ozdób; naklejanie z pomocą super klejów niszczy fakturę szaf, łóżek i regalików, co w następstwie nakłada na Państwa obowiązek ponoszenia kosztów usuwania tych zniszczeń.

Po zakończeniu akcji kwaterowania wydawane będą numery kont bankowych na które każdego miesiąca należy wnosić opłaty za ds. Uwaga! Numery kont z roku akademickiego 2011/2012 i wcześniejszych są nieważne!!

Proszę o zapoznanie się z treścią regulaminów obowiązujących w MS.

Co jest, a co należy ze sobą przywieźć

W akademiku na wyposażeniu pokoju jest: Pościel, poszwa, koc, krzesło, stolik, wiadro na śmieci, zmiotka, lodówka. W akademiku jest kuchnia i są palniki, zwykle elektryczne, nie ma jednak garnczków - przywieźć więc należy podstawowe garnczki, talerze, sztućce. Nie ma mydeł, płynów do naczyń, ręczników, papieru toaletowego. W każdym akademiku jest pralnia. Na portierni można dowiedzieć się czy i gdzie dostępne są mopy, odkurzacze, żelazka, deski do prasowania, miotły.

Legalny walet

Miasteczko przewiduje możliwość zakwaterowania dodatkowej osoby w pokoju, ponad jego naturalną pojemność (czyli czwarta osoba w trójce). Taka osoba nazywa sie legalnym waletem, aby tego dokonać wymagana jest zgoda istniejących mieszkańców. Legalny walet nie otrzymuje pełnego wyposażenia, w szczególności nie ma normalnego łóżka. Opłata za legalnego waleta jest jednak sporo niższa niż za normalne miejsce.

Wolna sprzedaż miejsc

Gdy zakończy się kwaterowanie według przydziałów uczelnianych i wydziałowych, przekwaterowane zostaną osoby z miejsc zagęszczonych, i wyczerpane listy rezerwowe, a zostaną wolne miejsca w akademikach, rozpoczyna się wolna sprzedaż miejsc. Wnioski o przydział miejsca w ramach wolnej sprzedaży należy składać końcem września na stronie https://akademik.agh.edu.pl/

Semestr

W czasie semestru również trwa kwaterowanie, jednak na luźniejszych zasadach

Zmiana akademika

W trakcie semestru można przenieść się do innego akademika. Warunkiem koniecznym są wolne miejsca w docelowym, lub zamiana z kimś. Należy najpierw uzyskać zgodę kierownika/kierowniczki nowego akademika, rozliczyć się ze starym akademikiem, następnie udać się do sekretariatu MS w celu dopełnienia formalności (?)

Kwaterowanie sesyjne we wrześniu

jeżeli pierwszy dzień sesji poprawkowej jest poniedziałkiem to od niedzieli zaczyna sie kwaterowanie

Rezerwacje miejsc

Końcem czerwca w akademikach odbywa się rezerwacja pokoi na przyszły rok akademicki. Realizowana jest przez Radę Mieszkańców, w ustalony przez nich sposób. Zwykle wygląda to tak, że w ciągu 3 dni, wieczorami, rezerwacji dokonywać mogą:

 • w pierwszy dzień osoby które zostają w swoich pokojach, i osoby które zasłużyły się dla akademika otrzymując pierwszeństwo rezerwacji
 • w drugi dzień osoby z obecnego 3 i 4 roku
 • w trzeci dzień studenci obecnego 1 i 2 roku

Zgodnie z ustalonymi zasadami, studenci 1 i 2 roku nie mają prawa rezerwować miejsc w dwójkach, jeśli w akademiku dostępne są pokoje trzyosobowe. Rezerwować mogą wyłącznie osoby już mieszkające w danym akademiku.

F.A.Q.

 • Czy można mieszkać w akademiku, będąc parą? Zgody na wspólne mieszkanie wydawane są tylko w przypadku ślubu. Można to próbować obejść poprzez przedstawienie zaświadczenia o zamierzeniu zawarcia małżeństwa w niedalekiej przyszłości. Ryzyko- za rok ciężko robić to samo no i w ciągu roku ktoś może sobie przypomnieć i sprawdzić . Można też spróbować znaleźć parę na wymianę, ale to wychodzi w przypadku pokojów "dwójek".
 • chce byc w jednym pokoju z kumplem czy załatwiam to dopiero przy zakwaterowaniu? Jeżeli macie skierowanie do tego samego akademika to jeżeli przyjedziesz w odwiedziny do akademika we wrześniu możesz porozmawiać z kierownictwem i spróbować zarezerwować Wam miejsca w jednym pokoju. Jeżeli tego nie zrobisz może się okazać przy kwaterowaniu, że zostały już tylko pojedyncze miejsca i nie traficie do jednego pokoju (mało prawdopodobna sytuacja).
 • To jest tak, że przyjeżdżam, załatwiam formalności i mogę się ładować do pokoju, będąc jego szczęśliwym mieszkańcem? Tak.
 • Czy w szafach w akademikach są na wyposażeniu wieszaki ? Nie.
 • Jakie warunki należy spełnić aby dostać pokój w akademiku ? Krótko: duża odległość i niski dochód. W znacznie większym stopniu dochód.
 • (1 rok) Mogę się tylko zakwaterować w ds (np. jeszcze we wrześniu) żeby zarezerwować miejsce i wrócić do domu? Muszę płacić za te kilka dni skoro i tak tam nie będę siedział(a) Można tak zrobić, natomiast trzeba zapłacić za wszystkie dni od dnia zakwaterowania - bez względu czy fizycznie jesteś w pokoju.
 • Czy dorabianie klucza do pokoju jest legalne/możliwe? Nie jest legalne. Poza tym, dorobienie takiego klucza jest dość drogie (ok. 100 zł za sztukę - tzw. klucze patentowe) i biorąc pod uwagę portiernie gdzie klucz zawsze można zostawić nie jest to konieczne.
 • Dostałem miejsce zagęszczone. Co to znaczy? Będziesz mieszkać jako 4 osoba w 3-osobowym pokoju. To sytuacja tymczasowa i po blokadzie kwaterowania (około 4 października) dostaniesz przydział na wolne miejsce. Masz pierwszeństwo nad tymi, którzy akademika w ogóle nie dostali.
 • Zamiana pokoju na inny. Jest możliwa jeśli w akademiku są wolne miejsca lub znaleźliśmy osobę, z którą chcemy zamienić się na miejsca. W takim wypadku udajemy się z kartami mieszkańca do kierownika akademika, grzecznie przedstawiamy sprawę i liczymy na jego dobrą wolę.
 • Zwierzaki w akademiku. Oficjalnie nie można. Kot albo pies na pewno nie przejdzie, ale rybki, chomik itp. da się przemycić. Przede wszystkim zastanów się czy nie będziesz w ten sposób szkodzić współlokatorom i samemu zwierzakowi.
 • Jak woda w kranie? Można pic śmiało? Większość pije. Trochę osób kupuje wodę źródlaną w 5L butelkach, ja polecam zainwestować w filtry Brita, woda w Krakowie jest nie najlepsza, a po takim filtrze nie ma nawet osadu po herbacie na białych kubkach. http://www.mpwik.krakow.pl/440/DOBRA-WODA-prosto-z-kranu
 • Dużo jest kontaktów w pokojach 3-osobowych? Trzeba brać przedłużacz? Przy dzisiejszej liczbie laptopów/komórek/ładowarek tak. Jeden na pokój jednak powinien wystarczyć.
miasteczko/kwaterowanie.1379614904.txt.gz · ostatnio zmienione: 2013/09/19 20:21 przez gcth
CC0 1.0 Universal
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0