Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
miasteczko:kwaterowanie [2014/06/26 08:57]
192.168.255.23 [F.A.Q.]
miasteczko:kwaterowanie [2017/10/08 16:12] (aktualna)
192.168.98.33 [F.A.Q.]
Linia 1: Linia 1:
 ====== Kwaterowanie ====== ====== Kwaterowanie ======
  
-**Cena** (cennik) akademików znajduje się zawsze pod adresem: ​http://www.ms.agh.edu.pl/​index.php?​menu=cennik1 +**Cena** (cennik) akademików znajduje się zawsze pod adresem: ​https://www.miasteczko.agh.edu.pl/​strefa-mieszkanca/​cennik.html
 ===== Zasady przydziału miejsc ===== ===== Zasady przydziału miejsc =====
  
Linia 13: Linia 12:
 Przebieg kwaterowania,​ podczas rozpoczęcia roku akademickiego. Co ze sobą przywieźć,​ kiedy przyjechać,​ jakie dokumenty. Przebieg kwaterowania,​ podczas rozpoczęcia roku akademickiego. Co ze sobą przywieźć,​ kiedy przyjechać,​ jakie dokumenty.
  
-Gdy kwaterujemy się na miasteczku po raz pierwszy, należy dokonać obowiązku meldunkowego. W ciągu pierwszych dni października urzędnicy dostępni są w akademikach. **Zasady kwaterowania** dostępne są na stronie ​http://www.ms.agh.edu.pl/​index.php?​menu=dokumenty+Gdy kwaterujemy się na miasteczku po raz pierwszy, należy dokonać obowiązku meldunkowego. **Zasady kwaterowania** dostępne są na stronie ​https://www.miasteczko.agh.edu.pl/​strefa-mieszkanca/​dokumenty-do-pobrania.html
  
 Największe kolejki do zakwaterowania są w pierwszy dzień kwaterowania,​ bywa nawet kilkadziesiąt osób oczekujących w każdym akademiku. Jeśli to tylko możliwe, sugerujemy przyjazd później, aby nie stać niepotrzebnie ze wszystkimi bagażami. Największe kolejki do zakwaterowania są w pierwszy dzień kwaterowania,​ bywa nawet kilkadziesiąt osób oczekujących w każdym akademiku. Jeśli to tylko możliwe, sugerujemy przyjazd później, aby nie stać niepotrzebnie ze wszystkimi bagażami.
Linia 23: Linia 22:
   b) książeczkę wojskową ( mężczyźni i kobiety objęci ewidencją wojskową), ​   b) książeczkę wojskową ( mężczyźni i kobiety objęci ewidencją wojskową), ​
   c) zdjęcie, ​   c) zdjęcie, ​
-  d) wymeldowanie z ostatniego miejsca pobytu czasowego oraz pisemnie potwierdzić,​ 
-     że zapoznał się z Regulaminem Mieszkańców Miasteczka Studenckiego AGH.  
  
-Dokumentu z punktu d) nigdy na oczy nie widziałem, nie słyszałem też aby był faktycznie niezbędny. ​**Zdjęcie** powinno być formatu legitymacyjnego,​ raczej eleganckie.+**Zdjęcie** powinno być formatu legitymacyjnego,​ raczej eleganckie.
   ​   ​
 **Przebieg kwaterowania** **Przebieg kwaterowania**
Linia 36: Linia 33:
 Każdy pokój wyposażony jest standardowo;​ dodatkiem jest telefon, kosz PCV oraz plastikowy komplet (zmiotka + śmietniczka). Rewers należy zachować do dnia wykwaterowania z ds. Każdy pokój wyposażony jest standardowo;​ dodatkiem jest telefon, kosz PCV oraz plastikowy komplet (zmiotka + śmietniczka). Rewers należy zachować do dnia wykwaterowania z ds.
  
-Po zakwaterowaniu należy zgłosić w formie pisemnej w administracji ds. ewentualne usterki w pokojach bądź sanitariatach (lepiej podejść do tego poważnie, w innym wypadku, przy wykwaterowaniu może się okazać, że zapłacisz za cudze zniszczenia).+Po zakwaterowaniu należy zgłosić w panelu użytkownika ​ewentualne usterki w pokojach bądź sanitariatach (lepiej podejść do tego poważnie, w innym wypadku, przy wykwaterowaniu może się okazać, że zapłacisz za cudze zniszczenia).
  
 Bezwzględnie nie wolno naklejać na meblach luster, wieszaków plastikowych i innych, podobnych ozdób; naklejanie z pomocą super klejów niszczy fakturę szaf, łóżek i regalików, co w następstwie nakłada na Państwa obowiązek ponoszenia kosztów usuwania tych zniszczeń. Bezwzględnie nie wolno naklejać na meblach luster, wieszaków plastikowych i innych, podobnych ozdób; naklejanie z pomocą super klejów niszczy fakturę szaf, łóżek i regalików, co w następstwie nakłada na Państwa obowiązek ponoszenia kosztów usuwania tych zniszczeń.
  
-Po zakończeniu akcji kwaterowania wydawane będą ​numery kont bankowych na które każdego miesiąca należy wnosić opłaty za dsUwaga! Numery kont z roku akademickiego 2011/2012 i wcześniejszych są nieważne!!+Indywidualne ​numery kont do przelewów dostępne są w panelu użytkownika.
  
-Proszę o zapoznanie się z treścią [[http://home.agh.edu.pl/​~amst/index.php?​menu=dokumenty|regulaminów obowiązujących w MS]].+Proszę o zapoznanie się z treścią [[https://www.miasteczko.agh.edu.pl/​strefa-mieszkanca/dokumenty-do-pobrania.html|regulaminów obowiązujących w MS]].
  
 **Co jest, a co należy ze sobą przywieźć** **Co jest, a co należy ze sobą przywieźć**
Linia 59: Linia 56:
 ===== Zmiana akademika ===== ===== Zmiana akademika =====
  
-W trakcie semestru można przenieść się do innego akademika. Warunkiem koniecznym są wolne miejsca w docelowym, lub zamiana z kimś. ​Należy najpierw uzyskać zgodę kierownika/​kierowniczki nowego akademika, rozliczyć się ze starym akademikiem,​ następnie udać się do [[sekretariat|sekretariatu MS]] w celu dopełnienia formalności (?) +W trakcie semestru można przenieść się do innego akademika. Warunkiem koniecznym są wolne miejsca w docelowym, lub zamiana z kimś. ​Do obsługi zmian akademika służy Giełda Zamian na stronie https://​akademik.agh.edu.pl/​swap/​list
- +
 ===== Kwaterowanie sesyjne we wrześniu ===== ===== Kwaterowanie sesyjne we wrześniu =====
  
Linia 69: Linia 64:
  
 Końcem czerwca w akademikach odbywa się rezerwacja pokoi na przyszły rok akademicki. Realizowana jest przez Radę Mieszkańców,​ w ustalony przez nich sposób. Zwykle wygląda to tak, że w ciągu 3 dni, wieczorami, rezerwacji dokonywać mogą: Końcem czerwca w akademikach odbywa się rezerwacja pokoi na przyszły rok akademicki. Realizowana jest przez Radę Mieszkańców,​ w ustalony przez nich sposób. Zwykle wygląda to tak, że w ciągu 3 dni, wieczorami, rezerwacji dokonywać mogą:
-  * w pierwszy dzień ​osoby które zostają w swoich pokojach, i osoby które zasłużyły się dla akademika otrzymując pierwszeństwo rezerwacji+  * osoby które zostają w swoich pokojach ​(rezerwacje drogą elektroniczną w panelu) 
 +  * w pierwszy dzień ​osoby które zasłużyły się dla akademika otrzymując pierwszeństwo rezerwacji
   * w drugi dzień osoby z obecnego 3 i 4 roku   * w drugi dzień osoby z obecnego 3 i 4 roku
   * w trzeci dzień studenci obecnego 1 i 2 roku   * w trzeci dzień studenci obecnego 1 i 2 roku
  
-Zgodnie z ustalonymi zasadami, studenci 1 i 2 roku nie mają prawa rezerwować miejsc w dwójkach, jeśli w akademiku dostępne są pokoje trzyosobowe. ​Rezerwować mogą **wyłącznie** osoby już mieszkające w danym akademiku. +Zgodnie z ustalonymi zasadami, studenci 1 i 2 roku nie mają prawa rezerwować miejsc w dwójkach, jeśli w akademiku dostępne są pokoje trzyosobowe.
 ===== F.A.Q. ===== ===== F.A.Q. =====
   * **Czy można mieszkać w akademiku, będąc parą?** Zgody na wspólne zamieszkanie wydawane są w przypadku ślubu. W innych przypadkach sprawy rozpatrywane są indywidualnie po złożeniu wniosku z uzasadnieniem do sekretariatu. ​   * **Czy można mieszkać w akademiku, będąc parą?** Zgody na wspólne zamieszkanie wydawane są w przypadku ślubu. W innych przypadkach sprawy rozpatrywane są indywidualnie po złożeniu wniosku z uzasadnieniem do sekretariatu. ​
Linia 81: Linia 76:
  
   * **To jest tak, że przyjeżdżam,​ załatwiam formalności i mogę się ładować do pokoju, będąc jego szczęśliwym mieszkańcem?​** Tak.   * **To jest tak, że przyjeżdżam,​ załatwiam formalności i mogę się ładować do pokoju, będąc jego szczęśliwym mieszkańcem?​** Tak.
 +
   * **Czy w szafach w akademikach są na wyposażeniu wieszaki ?** Nie.   * **Czy w szafach w akademikach są na wyposażeniu wieszaki ?** Nie.
-  ​* **Jakie warunki należy spełnić aby dostać pokój w akademiku ?** Krótko: duża odległość ​i niski dochód. W znacznie większym stopniu dochód.+ 
 +  ​* **Jakie warunki należy spełnić aby dostać pokój w akademiku ?** Krótko: duża odległość. 
   * **(1 rok) Mogę się tylko zakwaterować w ds (np. jeszcze we wrześniu) żeby zarezerwować miejsce i wrócić do domu? Muszę płacić za te kilka dni skoro i tak tam nie będę siedział(a)** Można tak zrobić, natomiast trzeba zapłacić za wszystkie dni od dnia zakwaterowania - bez względu czy fizycznie jesteś w pokoju.   * **(1 rok) Mogę się tylko zakwaterować w ds (np. jeszcze we wrześniu) żeby zarezerwować miejsce i wrócić do domu? Muszę płacić za te kilka dni skoro i tak tam nie będę siedział(a)** Można tak zrobić, natomiast trzeba zapłacić za wszystkie dni od dnia zakwaterowania - bez względu czy fizycznie jesteś w pokoju.
 +
   * **Czy dorabianie klucza do pokoju jest legalne/​możliwe?​** Nie jest legalne. Klucze są systemowe, każdy dostaje swój. Zgubienie jest jednak bardzo kosztowne, trzeba wymieniać wszystkie klucze mieszkańców składu i kilka zamków.   * **Czy dorabianie klucza do pokoju jest legalne/​możliwe?​** Nie jest legalne. Klucze są systemowe, każdy dostaje swój. Zgubienie jest jednak bardzo kosztowne, trzeba wymieniać wszystkie klucze mieszkańców składu i kilka zamków.
 +
   * **Zamiana pokoju na inny.** Jest możliwa jeśli w akademiku są wolne miejsca lub znaleźliśmy osobę, z którą chcemy zamienić się na miejsca. W takim wypadku udajemy się z kartami mieszkańca do kierownika akademika, grzecznie przedstawiamy sprawę i liczymy na jego dobrą wolę. Jest to możliwe dopiero po zakończeniu akcji kwaterowania   * **Zamiana pokoju na inny.** Jest możliwa jeśli w akademiku są wolne miejsca lub znaleźliśmy osobę, z którą chcemy zamienić się na miejsca. W takim wypadku udajemy się z kartami mieszkańca do kierownika akademika, grzecznie przedstawiamy sprawę i liczymy na jego dobrą wolę. Jest to możliwe dopiero po zakończeniu akcji kwaterowania
 +
   * **Zwierzaki w akademiku.** Oficjalnie nie można. Kot albo pies na pewno nie przejdzie, ale rybki, chomik itp. da się przemycić. Przede wszystkim zastanów się czy nie będziesz w ten sposób szkodzić współlokatorom i samemu zwierzakowi.   * **Zwierzaki w akademiku.** Oficjalnie nie można. Kot albo pies na pewno nie przejdzie, ale rybki, chomik itp. da się przemycić. Przede wszystkim zastanów się czy nie będziesz w ten sposób szkodzić współlokatorom i samemu zwierzakowi.
 +
   * **Jak woda w kranie? Można pic śmiało?** Większość pije. Trochę osób kupuje wodę źródlaną w 5L butelkach, ja polecam zainwestować w filtry Brita, woda w Krakowie jest nie najlepsza, a po takim filtrze nie ma nawet osadu po herbacie na białych kubkach. http://​www.mpwik.krakow.pl/​440/​DOBRA-WODA-prosto-z-kranu   * **Jak woda w kranie? Można pic śmiało?** Większość pije. Trochę osób kupuje wodę źródlaną w 5L butelkach, ja polecam zainwestować w filtry Brita, woda w Krakowie jest nie najlepsza, a po takim filtrze nie ma nawet osadu po herbacie na białych kubkach. http://​www.mpwik.krakow.pl/​440/​DOBRA-WODA-prosto-z-kranu
 +
   * **Dużo jest kontaktów w pokojach 3-osobowych?​ Trzeba brać przedłużacz?​** Przy dzisiejszej liczbie laptopów/​komórek/​ładowarek tak. Jeden na pokój jednak powinien wystarczyć.   * **Dużo jest kontaktów w pokojach 3-osobowych?​ Trzeba brać przedłużacz?​** Przy dzisiejszej liczbie laptopów/​komórek/​ładowarek tak. Jeden na pokój jednak powinien wystarczyć.
-  ​* Czy można zmienić rezerwację pokoju?+ 
 +  * **Czy można zmienić rezerwację pokoju?** Tak, podczas rezerwacji prowadzonych przez RM. Po ich zakończeniu już nie.
miasteczko/kwaterowanie.1403765820.txt.gz · ostatnio zmienione: 2014/06/26 08:57 przez 192.168.255.23
CC0 1.0 Universal
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0