Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
miasteczko:nazewnictwo [2013/02/06 03:28]
192.168.103.218
miasteczko:nazewnictwo [2014/10/30 12:32] (aktualna)
192.168.55.95 Dodanie hasła wierzowiec
Linia 1: Linia 1:
 ====== Lokalne nazewnictwo ====== ====== Lokalne nazewnictwo ======
  
-Słowa i nazwy które mają charakterystyczne znaczenie w kontekscie ​miasteczka studenckiego.+Słowa i nazwy które mają charakterystyczne znaczenie w kontekście ​miasteczka studenckiego.
  
-  * **Jamniki** - dwa zespoły niskich akademików,​ ds4-ds8 i ds9-ds13, tworzące rzędy od ul. Nawojki do ul. Reymonta +  * **Jamniki** - zespoły niskich akademików,​ ds4-ds8 i ds9-ds13, tworzące rzędy od ul. Nawojki do ul. Reymonta, oraz ul. Tokarskiego 
-  * **Grilloprzestrzeń**,​ międzyjamnicze - Obszar miasteczka odgrodzony z 2 stron Jamnikami, od strony Nawojki ogrodzeniem,​ a od Reymonta żywopłotem - centrum [[grilloprzestrzeń|życia grillowego miasteczka]]+  * **Grilloprzestrzeń**,​ międzyjamnicze - Obszar miasteczka odgrodzony z 2 stron Jamnikami ​(ds4-ds8 i ds9-ds13), od strony Nawojki ogrodzeniem,​ a od Reymonta żywopłotem - centrum [[grilloprzestrzeń|życia grillowego miasteczka]]
   * **Skład** - wydzielona część akademika, [[akademiki:​alfa|segment złożony z (zwykle) 4 pokoi]], 2 trzyosobowych i 2 dwuosobowych,​ ze wspólnymi umywalkami, prysznicem i WC. Drzwi do składu, podobnie jak do poszczególnych pokoi, są zamykane na klucz (choć w przypadku tych pierwszych prawie nikt tego nie robi, mimo że zmniejsza to ryzyko kradzieży).   * **Skład** - wydzielona część akademika, [[akademiki:​alfa|segment złożony z (zwykle) 4 pokoi]], 2 trzyosobowych i 2 dwuosobowych,​ ze wspólnymi umywalkami, prysznicem i WC. Drzwi do składu, podobnie jak do poszczególnych pokoi, są zamykane na klucz (choć w przypadku tych pierwszych prawie nikt tego nie robi, mimo że zmniejsza to ryzyko kradzieży).
   * **Slumsy** - inaczej [[akademiki:​alfa|DS Alfa]] (z racji warunków panujących przed remontem)   * **Slumsy** - inaczej [[akademiki:​alfa|DS Alfa]] (z racji warunków panujących przed remontem)
 +  * **Wieżowiec** - wysoki akademik, 15 piętrowy taki jak DS 1 Olimp
   * Łóżko piętrowe ma **gałąź** (górę) i **dziuplę** (dół), a to trzecie pojedyncze zwane jest **dziwką**.   * Łóżko piętrowe ma **gałąź** (górę) i **dziuplę** (dół), a to trzecie pojedyncze zwane jest **dziwką**.
miasteczko/nazewnictwo.txt · ostatnio zmienione: 2014/10/30 12:32 przez 192.168.55.95
CC0 1.0 Universal
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0